Broad Peak - nie tracimy nadziei

Cały czas w skupieniu wyczekujemy wieści z Karakorum. Od rana nie mamy kontaktu z dwójką zaginionych himalaistów: Maciejem Berbeką i Tomkiem Kowalskim, którzy spędzili noc na przełęczy na wysokości 7900 m. 

Po wczorajszym zdobyciu Broad Peaka, Artur Małek i Adam Bielecki zeszli na noc do obozu IV, znajdującego się na wysokości 7400 m, natomiast Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka biwakowali (bez namiotu) na przełęczy na 7900 m n.p.m.

Niestety, od godzin porannych nie ma kontaktu z dwójką, która spędziła noc na przełęczy. Kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki po raz ostatni rozmawiał z Maciejem Berbeką po godzinie 3.00 nad ranem polskiego czasu. W dniu dzisiejszym, jeden z Pakistańczyków Kerim Nayyat dotarł do wysokości 7700 m n.p.m. Niestety, nie dostrzegł nigdzie schodzących himalaistów.

Krzysztof Wielicki postanowił zatrzymać w obozie IV Adama Małka i Kerima Nayyata na jeszcze jedną noc, żeby oczekiwali na sygnał z góry, natomiast Adam Bielecki schodzi na dół.
Wg prognoz jutro do południa pogoda ma się pogorszyć i do godz. 10.00 czasu lokalnego czasu lokalnego wszyscy powinni się znaleźć poniżej 7000 m n.p.m.

Wyprawa odbywa się w ramach programu "Polski Himalaizm zimowy 2010 - 2015", który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem generalnym programu i wyprawy jest PKN Orlen S.A.

Dodał marek karnecki dnia 06.03.2013

cofnij
Sponsor sprzętowy:
Patronat medialny:
Dostawca lin: