Uczestnicy

Jerzy Natkański - kierownik wyprawy, 58 lat. Klub Wysokogórski Warszawa. Wszedł na Gasherbrum II w 1997 i Broad Peak w 2007. Uczestnik wielu wypraw w góry wysokie m.in. na Dhaulagiri, zimowej na Nanga Parbat /1997/8 kier. A.Zawada/, zimowej na Makalu 2000/2001 i zimowej Netia-K2 w 2002/2003/ obie kier. K.Wielicki/. Dokonał pierwszego wejścia na Borondo Sar (6800 m) w Karakorum. Kierował wyprawą unifikacyjną PHZ PZA na Manaslu /2012/. Pochodzi z Sopotu, mieszka w Długiej Kościelnej pod Warszawą.
Ultramaratończyk.
Entre.PL.Team, STORAT.PL, Spartaniedzieciom.pl
Darek Załuski – zastępca kierownika wyprawy, 53 lata. KW Warszawa. Wszedł na: K2, dwukrotnie na Mt. Everest, Lhotse, dwukrotnie na Gasherbrum II, Cho Oyu. Uczestniczył w siedmiu wyprawach zimowych: K2, Makalu, 2 razy na Nanga Parbat i na Shisha Pangmę, Gasherbrum I. Dokonał pierwszego wejścia na Hagshu (6300 m) w Himalajach Zanskaru, oraz Borondo Sar (6800 m) w Karakorum. Jest filmowcem, autorem filmów górskich, nagradzanych na cenionych festiwalach zarówno w Polsce jak i na świecie. Mieszka w Warszawie.
Agnieszka Bielecka - 34 lata. KW Wrocław. Ma na swoim koncie wspinaczki letnie i zimowe w Tatrach i Alpach. W 2012 roku uczestniczyła w polskiej wyprawie na Gasherbrum I, która zakończyła się pierwszym w historii zimowym wejściem. W trakcie jesiennej wyprawy na Lhotse w 2012 roku osiągnęła wysokość około 8100 m. Żeglarka, podróżniczka. Z zawodu pilot wycieczek. Przepłynęła Atlantyk na ośmiometrowym jachcie. Jest fotografem i autorką artykułów podróżniczych. Pochodzi z Tychów, mieszka we Wrocławiu.
Robert Cholewa - 48 lat. Członek Klubów Wysokogórskich w Katowicach i Gliwicach. Wspina się od 30 lat. Przeszedł kilkaset letnich i zimowych dróg wspinaczkowych w Tatrach, Dolomitach i Alpach. Wspinał się także w Kaukazie, Pamirze, Andach i Himalajach. Wszedł m. in. na Pik Korżeniewskiej i w stylu alpejskim na Pik Somoni oraz na Ama Dablam. Był kierownikiem, zakończonej wejściem na szczyt, wyprawy na Cho-Oyu. Uczestniczył w wyprawie na Manaslu. Pochodzi z Bukowna. Mieszka w Malinowicach.
Marcin Miotk – 40 lat. KW Warszawa. W 2005 roku jako pierwszy Polak wszedł samotnie na Mt. Everest bez używania dodatkowego tlenu. W roku 2007 zdobył tytuł Śnieżnej Pantery - przyznawany za zdobycie wszystkich szczytów siedmiotysięcznych w byłym ZSRR tj. Chan Tengri, Pik Pobiedy, Pik Korżeniewskiej, Pik Komunizmu, Pik Lenina. W Himalajach wszedł na Shisha Pangma Middle i Cho Oyu. Brał udział w wyprawach na południową ścianę Annapurny, K2, Broad Peak oraz Nanda Devi East. Od 2008 roku jest prezesem KW Warszawa. Ultramaratończyk. Pochodzi z Wejherowa, mieszka w Warszawie.
Tamara Styś – 34 lata. KW Warszawa. Wspina się od 1997r w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze, w górach Iranu, Maroka, w Himalajach i Karakorum. Weszła na Gasherbrum II, Ama Dablam, Pik Lenina. Uczestniczyła w letnich wyprawach na Gasherbrum I oraz K2. W 2012r podczas zimowej międzynarodowej wyprawy na Gasherbrum I dotarła do wys. 7200m, co stanowi kobiecy rekord wysokości zimą w Karakorum oraz w zespole z A.Txikonem dokonała pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I South (7109m). Pochodzi z Pionek, mieszka w Warszawie.
Piotr Tomala - 41 lat. KW Katowice. Wspina się od 23 lat. Organizator i lider kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, Góry Alaski i Himalaje. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt dróg w Tatrach i Alpach. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak i Cho Oyu. Uczestnik wyprawy na Nanga Parbat 2010r. i kierownik wyprawy na Manaslu w 2012r. Mieszka w Lublinie, prowadzi firmę zajmującą się pracami wysokogórskimi.
Jacek Żyłka Żebracki – 36 lat. Klub Skialpinistyczny Kandahar, ratownik GOPR. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze i Tien Shan. Wszedł na Pik Korżeniewskiej (2007) i Chan Tengri (2010). Skialpinista: reprezentant Polski w MŚ w 2006 i 2008 r, oraz w Mistrzostwach Europy - 2007, 2009 r. Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski - 2008 i 2010 r., wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. W roku 2010 zajął 2 miejsce w Pucharze Europy Środkowej. Uczestnik prestiżowych zawodów w skialpiniźmie - Pierra Menta - 2008 i 2009 r. i Patrouille des Glaciers 2010 r. Trener kajakarstwa górskiego. Mieszka w Szczawnicy.