Uczestnicy

Jerzy Natkański - kierownik wyprawy, 59 lat. Klub Wysokogórski Warszawa..Wszedł na Gasherbrum II w 1997 i Broad Peak w 2007. Uczestnik wielu wypraw w góry wysokie m.in.zimowej na Nanga Parbat /1997/8 kier. A.Zawada/, zimowej na Makalu 2000/2001 i zimowej Netia-K2 w 2002/2003/ -obie kier. K.Wielicki/. Razem z Darkiem Załuskim dokonał pierwszego wejścia na Borondo Sar (6800 m) w Karakorum. Kierował wyprawami unifikacyjnymi PHZ PZA na Manaslu /2012/ i Dhaulagiri /2013/ . Absolwent AWF Kraków .Ultramaratończyk. Entre.PL.Team, Spartaniedzieciom.pl, STORAT.PL.
Agnieszka Bielecka - 35 lat. Klub Wysokogórski Wrocław. W 2012 roku uczestniczyła w polskiej wyprawie na Gasherbrum I, która zakończyła się pierwszym w historii zimowym wejściem. W trakcie jesiennej wyprawy na Lhotse w 2012 roku osiągnęła wysokość około 8100 m.Uczestniczyła w wyprawie unifikacyjnej PHZ na Dhaulagiri w 2013 gdzie jako jedyna z wyprawy osiągnęła wysokość ponad 8100m. Z zawodu pilot wycieczek, autorka artykułów podróżniczych . Pochodzi z Tychów, mieszka we Wrocławiu.
Grzegorz Bielejec - 49 lat. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Wszedł na 3 siedmiotysięczniki Pamiru: Pik Lenina, Korżeniewskiej i Pik Somoni (Komunizma) w stylu alpejskim. Na Alasce wszedł na Mt. McKinley. W Andach stanął 2-krotnie na szczycie  Aconcagui, w Cordillera Real na Nevado Sajama, Illimani i Pequeno Alpamajo oraz na Ampato i Chachani w Cordillera Vulcanica. Pochodzi ze Starachowic. Żonaty, trójka dzieci. Mieszka i prowadzi Agencję Reklamową w Katowicach.
Marek Chmielarski, 37 lat.. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach. Absolwent katowickiego AWF.  Wszedł na Gasherbrum II i Ama Dablam. Wspinał się w rejonach górskich i skalnych m.in. Afryki, Australii, Nowej Zelandii, Ameryki Północnej. Na codzień instruktor i pracownik wysokościowy.Tyszanin.
Jarosław Gawrysiak – zastępca kierownika wyprawy. Lat 40 .Uniwersytecki Klub Wysokogórski Warszawa. Uczestnik wypraw unifikacyjnych PHZ PZA: na Nanga Parbat latem 2010/wycofał się 200 m przed wierzchołkiem/, zimowej na BroadPeak 2010/ 2011 oraz letniej na Manaslu 2012 . Wszedł na AmaDablam. Jest informatykiem, pochodzi z Mazur, obecnie mieszka w Warszawie.
Mariusz Grudzień - lat 37, członek Klubu Alpinistycznego Grupy Beskidzkiej GOPR, instruktor ratownictwa górskiego GOPR, ratownik medyczny, zawodowo pracuje jako ratownik GOPR.Wspinał się m.in. w Kaukazie i Pamirze.Grotołaz, przewodnik górski.  Mieszkaniec i miłośnik Ziemi Kłodzkiej . Ojciec  dwójki dzieci.
Kacper Tekieli - lat 30,  Klub Wysokogórski  Trójmiasto, instruktor wspinaczki sportowej, z wykształcenia filozof. Mieszka w Krakowie. Wspinał się m.in. w górach Ameryki Północnej. W Tatrach przeszedł zimą ponad 50 dróg, oraz dokonał samotnych, letnich przejść dróg o charakterze zimowym. W 2010r w ramach zawodów Elbrus Race wbiegł na najwyższy szczyt Rosji w niecałe 5 godzin. W 2011 roku wziął udział w wyprawie unifikacyjnej PHZ na Makalu .
Piotr Tomala - 42 lata. Członek Klubu Wysokogórskiego Lublin, Organizator i lider kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak i Cho Oyu. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Uczestnik wyprawy unifikacyjnej PHZ na Dhaulagiri w 2013r. Mieszka w Lublinie, prowadzi firmę zajmującą się pracami wysokościowymi.
Do wyprawy dołączył Krzysztof Stasiak, który wszystkie koszty pokrywa dzięki wsparciu sponsorów i z prywatnych pieniędzy. Członek Klubu Wysokogórskiego w Lubinie. Z zawodu górnik ratownik-sekcja wysokościowa. Jest także ratownikiem GOPR, instruktorem ratownictwa wysokościowego oraz ratownikiem medycznym.Wspinał się w Dolomitach, Alpach. W 2013 roku bral udział w wyprawie na Manaslu, osiągając wys. 7000 m.Uprawia również spadochroniarstwo.
Sponsor sprzętowy:
Partner programu: