NIE WSZYSTKO IDZIE DOBRZE

Po powrocie z zawodów na Elbrusie czekały na mnie nienajciekawsze wieści. Kuba Hornowski, który na Pobiedzie nabawił się odmrożeń palców u nóg, zagrożony jest ich częściową, ale poważną amputacją.

Czytaj dalej

Pik Pobiedy - szczyt zdobyty. Polska damska Śnieżna Pantera

W ostatnich dniach informowaliśmy o trudnej sytuacji na Piku Pobiedy zespołu: Aleksandra Dzik, Kuba Hornowski, Krzysztof Starek. Jak wiadomo wszystko skończyło się dla polskiego zespołu pomyślnie.

Czytaj dalej

Udało się!

O godzinie 5:18 polskiego dotarła do nas wiadomość od Daniela Piskorza:

"Godzinę temu udało się podjąć wszystkie 15 osób, które od 5 dni uwięzione były z powodu pogody na Piku Pobiedy.

Czytaj dalej

Nieudana akcja

 Nie powiodła się dzisiejsza akcja ściągnięcia uczestników wyprawy śmigłowcem - byli oni jeszcze za wysoko. Zrzucono im butle z gazem i pożywienie, a jutro rano akcja zostanie powtórzona. Warunki pogodowe oraz łączność są zadowalające.

Czytaj dalej

Impas Przełamany

Wczoraj otrzymaliśmy radosne wieści od Daniela Piskorza, który nawiązał bezpośredni kontakt z Krzysztofem Starkiem. Zarówno on jak i Ola Dzik, oraz Kuba Hornowski są cali i zdrowi i znajdowali wczoraj w obozie 4 na 6100 m. n. p. m. W planie mieli osiągnięcie jeszcze wczoraj obozu numer 3 na 5800 metrów, a dzisiaj ma ich stamtąd zabrać śmigłowiec.

Czytaj dalej

Trudna sytuacja na Piku Pobiedy

Już 3 dzień (6 dzień ponad bazą) nasza trójka: Aleksadra Dzik, Jakub Hornowski, Krzysztof Starek jest zablokowana na wys. 6900 m. Duże opady śniegu i fatalna pogoda nie pozwalają im się ruszyć w dół.

Czytaj dalej

Najnowsze wieści od zespołu

23 sierpnia zespół osiągnął obóz numer 5. Do bazy zawrócili Wojciech Kozub i Daniel Piskorz, po czym pogoda załamała się. W trakcie drogi zejściowej do bazy, Danie Piskorz wpadł do szczeliny...

Czytaj dalej

Pobieda 2010 - 16 sierpnia, do grupy atakującej szczyt dołączyła Ola Dzik

Długo kazali nam czekać na nowe wieści członkowie wyprawy, ale przez ten czas zdecydowanie nie próżnowali - są już pod ścianą Pobiedy.

Czytaj dalej

W oczekiwaniu na atak - w bazie pod Khan Tengri

W cieniu tragedii oczekuje w bazie zespół atakujący Pobiedę na dogodne warunki atmosferyczne - dzisiaj, na południową stronę Khan Tengri zeszła lawina porywając 7 osób. Zginęła Polka i Włoch.

Czytaj dalej

Dzień Samarytanina - Pobieda 2010

Gęste chmury spowiły na parę chwil północną ścianę Khan Tengri. Dosłownie i w przenośni. 12 sierpnia, zgodnie z zapowiedzią Daniel Piskorz, Krzysztof Starek i Kuba Hornowski podjęli atak na szczyt Khan Tengri. Na wysokości 6300 m. n. p. m. znaleźli turystkę z Czech z objawami obrzęku mózgu. Po udzieleniu pierwszej pomocy, przekazano ją grupie alpinistów rosyjskich, którzy schodzili na dół.

Czytaj dalej