Wyprawa PZA na Lhotse - filmy - zapraszamy do obejrzenia

Zapraszamy obejrzenia krótkich filmików z naszej wyprawy

Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Lhotse – podziękowania

Dotarliśmy do Lukli, definitywnie skończyło się machanie nogami. Żołądki jednak mamy ciągle ściśnięte – jesteśmy w końcu na jednym z dziesięciu najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata. Działalność górską jednak ostatecznie zakończono, a zatem i naszą wyprawę.

Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Lhotse – schodzimy w doliny

Jeszcze jedno wyjście – do obozu III – wystarczyło, by znieść do bazy ekwipunek wyprawy. W dalszym ciągu wieje bardzo silny wiatr i jet stream mocno jest przyklejony do rejonu Khumbu.

Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Lhotse – Zakończenie wyprawy

18.10 Uczestnicy wyprawy na Lhotse podjęli decyzję o zakończeniu ekspedycji. Największy wpływ na decyzje miała najnowsza prognoza pogody (patrz załącznik poniżej, na osi pionowej wykresu siła wiatru w węzłach – 1 węzeł odpowiada 1,85 km/h), która zapowiada, że do końca października utrzyma się na wysokości 8000 m n.p.m. wiatr o sile nie mniejszej niż 40 węzłów.

Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Lhotse – uczestnicy w bazie

Po nieudanym ataku szczytowym i śmiertelnym wypadku jednego z Szerpów wszyscy uczestnicy wyprawy znajdują się w bazie wyprawy. Atak szczytowy rozpoczął się 15 października o 19:30 wieczorem.

Czytaj dalej

News 16 października 2012

SMS Kierownika Wyprawy PZA na Lhotse 2012 Artura Hajzera, ok. godz. 09.00 czasu nepalskiego:

Czytaj dalej

Długo oczekiwany SMS od Kierownika wyprawy PZa na Lhotse Artura Hajzera:

"14 października wiatr długo nie wypuszczał nas z obozu 3. Od godz. 4 rano czekaliśmy, aż osłabnie. W końcu udało nam się wyjść o 9.30. Wiatr był uciążliwy, ale dało się iść.

Czytaj dalej

13.10.2012 - dzisiejsze SMSowe wieści od Wyprawy PZA Lhotse 2012:

"Nasza piątka + dwaj Szerpowie planowo w obozie 3. Piątka, bo Mateusz Grobel wycofał się do bazy ze względu na kaszel. Także w bazie Andrzej czeka na korzystne warunki do startu do biegu na szczyt:)

Czytaj dalej

Wyprawa PZA Lhotse 2012 donosi SMSowo:

"Szóstka z nas plus nasi dwaj Szerpowie już w obozie 2. Andrzej Bargiel jak poprzednio został w bazie z zamiarem wystartowania do wspinaczki szybkościowej o ile pozwolą warunki pogodowe, a ściślej wiatrowe.

Czytaj dalej

Wyprawa PZA na Lhotse – „Jesień, nie ma rady na to...”

O komfortowej, słonecznej i ciepłej końcówce września pozostało tylko blade wspomnienie. Nadeszła prawdziwa jesień. Do doliny Khumbu przykleił się Jetstream.

Czytaj dalej