Uczestnicy

Marcin Kaczkan – 39 lat. Klub Wysokogórski Warszawa. Wspina się od 1996 roku. Organizował i brał udział w wyprawach w góry wysokie: Andy, Pamir, Thien-Shan, Himalaje, Karakorum. Posiada tytuł „Śnieżnej Pantery” za wejście na komplet siedmiotysięczników byłej ZSRR. Uczestniczył w wyprawach zimowych: Broad Peak 2010/2011 i Netia K-2 2003, gdzie wraz z Denisem Urubko i Piotrem Morawskim osiągnął zimowy rekord wysokości na K2. W 2010 zdobył w samotnym ataku Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Brał udział w wyprawach letnich na K2 w 2012 i Gasherbrum I i II w 2013r. Pracuje jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej.
  Janusz Gołąb - 46 lat. Klub Wysokogórski Gliwice. Wspina się od 1985 roku. Członek legendarnego tzw. "Wunder team", który na przełomie wieków dokonał serii najznakomitszych wspinaczek o charakterze alpejskim w historii polskiego alpinizmu. Były to między innym zimowe przejścia ściany Troll Wall w Norwegii, Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc, Eiger w Alpach. Nie brakowało ekstremalnych wspinaczek na Alasce, Grenlandii. Uczestnik głośnej wyprawy w góry Patagonii "Pepsi na Max". Zwieńczeniem alpejskich sukcesów było wytyczenie nowej drogi na wielkiej ścianie Kedar Dome w Himalajach Gharwalu. Janusz Gołąb jest laureatem prestiżowej nagrody Kolosy; odznaczony został Medalem Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. 9 marca 2012 roku dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Gasherbrum I w górach Karakorum.
Artur Małek – 34 lata. Klub Wysokogórski Katowice. Doświadczony taternik. Ma na swoim koncie zimowe wspinaczki zarówno na Kazalnicy Mięguszowieckiej jak i na Alpa Mayo 5947 m . Jesienią 2012 podczas wyprawy PZA na Lhotse osiągnął wysokość 8000 m. W 2013 roku dokonał pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Broad Peak w Karakorum. Mieszka w Tychach
Paweł Michalski – 41 lat. Łódzki Klub Wysokogórski. Wspina się od 1991 roku. Zorganizował i brał udział w kilkunastu ekspedycjach w Himalaje i Karakorum. Wspinał się w górach na wszystkich kontynentach. Zdobyte ośmiotysięczniki (bez używania dodatkowego tlenu i bez korzystania z pomocy tragarzy wysokościowych): Broad Peak (8051 m), Gasherbrum II (8035 m), Gasherbrum I (8068 m), Cho Oyu (8201 m) Inne wyprawy w górach wysokich: Kanczendzonga (osiągnięta wysokość 8430 m), Lhotse (osiągnięta wysokość 8200m), Nanga Parbat (osiągnięta wysokość 8070 m), Dhaulagiri (osiągnięta wysokość 8100 m), Manaslu (osiągnięta wysokość 7400 m). Pracownik dydaktyczno - naukowy w Politechnice Łódzkiej (adiunkt).
Do wyprawy dołączył Piotr Snopczyński, który wszystkie koszty pokrywa dzięki wsparciu sponsorów i z prywatnych pieniędzy. Piotr zdobył 2 ośmiotysięczniki: Gasherbruma II, Shishapangmę Północną, uczestniczył w wielu wyprawach w Himalaje i Karakorum, w tym w trzech narodowych wyprawach zimowych (Nanga - Parbat, Makalu, Broad Peak). Dwukrotnie zdobywał Mount Everest od Płn. i Płd., K2 filarem północnym.

 

Sponsor sprzętowy:
Partner programu:
Dostawca lin: