15.08.2010 - "Trudne warunki na górze i lawiny na dole"

Jet Stream na górze i lawiny na dole zmusiły nas do wycofania się. Załamani zeszliśmy już do bazy.

Czytaj dalej

Podczas dzisiejszej próby ataku na szczyt K2 zginął nasz szwedzki kolega-wspinacz i narciarz ekstremalny Fredrik Ericsson

Z ogromną przykrością informujemy, iż podczas dzisiejszej próby ataku na szczyt K2 zginął nasz szwedzki kolega-wspinacz i narciarz ekstremalny Fredrik Ericsson. Jego rodzinie i najbliższym składamy najszersze wyrazy współczucia.

Czytaj dalej

06.08.2010 - Atak szczytowy odwołany

Ostatnia wiadomość sms przesłana przez Tomka Kobielskiego:

Czytaj dalej

30.07.2010 - relacja Tomka Kobielskiego

Siedzimy wszyscy już 3ci dzień w bazie. Wokół okropna pogoda, pada deszcz ze śniegiem! Deszcz powyżej 5 tysięcy metrów, dziwne zjawisko na tej wysokości, ale ponoć w Karakorum nie takie rzadkie. Jedyną wątpliwą zaletą jest fakt, że nie zasypuje nam bazy świeżym śniegiem, tylko wszystko od razu topnieje.

Czytaj dalej

29.07.2010- Marcin Miotk kończy wyprawę

Do 23 lipca włącznie mieliśmy kilkudniowe załamanie pogody i spory opad śniegu. Z drugiej strony pojawiła się informacja, że 27 lipca i może 29 lipca będą dobrymi dniami do atakowania szczytu ze względu na słaby wiatr i ogólnie przyzwoitą pogodę. Aby móc wykorzystać pierwsze, lepsze okno pogodowe trzeba było jutro wyjść do góry.

Czytaj dalej

26.07.2010

Wspiąłem się dzisiaj do C3 na 7000m npm. Tam jednak podjąłem decyzję o zejściu do C2, skąd jutro rano schodzę do bazy. Czułem się dobrze ale zmieniająca się pogoda przeważyła. Dziś w nocy Tamra, Kinga i Darek bedą wchodzić na szczyt.

Czytaj dalej

Atak szczytowy - 25.07.2010

Dzisiaj wyszedłem z bazy i dotarłem do C2 na 6350m npm. Jutro planuję dojść do C4 na 8000m npm, aby połączyć się z grupą Kinga Baranowska, Tamara Stys...

Czytaj dalej

BC - 22.07.2010

Dzisiaj w bazie ciągle pada. Miejscami jest pół metra śniegu. Dobra szkoła cierpliwości.

Czytaj dalej

Baza pod K2 - 21 lipca

Karakorum pokazało, że nic tu nie jest pewne. Optymistyczne prognozy pogody sprzed kilku dni oraz myśli o ataku na K2 dziś są już nieaktualne. Wiemy już, że nie będzie okna pogodowego 24-25.

Czytaj dalej

K2 2010 — obóz trzeci założony, planowany atak szczytowy!

14 lipiec — wyjście do C2. Dzisiaj, mimo niezbyt przychylnej pogodny, cześć naszej grupy tj. Tamara, Jura, Darek i ja wyszła do C2 — chcieliśmy po prostu „wyprzedzić” okno pogodowe i być tam, gdzie trzeba — czyli w okolicach C3, kiedy pogoda będzie najlepsza. Szło się nam dobrze, ale powyżej obozu 1 dokuczały małe lawinki typu pyłowego. Musieliśmy się bardzo koncentrować, ponieważ rozmiękły już śnieg powodował, że bardzo łatwo można się było poślizgnąć. W dobrej formie dotarliśmy wszyscy do obozu drugiego.

Czytaj dalej

Sponsor sprzętowy:
Partner programu:
Dostawca lin: