Relacja z 16.03.2012

W dniu dzisiejszym Artur Hajzer i Agnieszka Bielecka spakowali bazę. Zaczynają odwrót do miasta, nie będzie z nimi kontaktu przez parę dni, prawdopodobnie do 22 marca.

Czytaj dalej

Adam i Janusz opuścili bazę helikopterem

W dniu dzisiejszym 15 marca, Adam Bielecki i Janusz Gołąb opuścili bazę wyprawy u podnóża Gasherbrum I na lodowcu Abruzzi (5030m n.p.m.)

Czytaj dalej

W bazie po ataku – opóźniony powrót

Mieliśmy nadzieję na szybkie zejście z bazy i powrót do Polski. Nic z tego. Niegroźne, ale jednak odmrożenia zdobywców, kwalifikują ich zdecydowanie do transportu helikopterowego, a pogoda na takowy nie pozwala.

Czytaj dalej

Wywiad z Arturem Hajzerem dla wspinanie.pl

9 marca 2012 roku Adam Bielecki i Janusz Gołąb dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie. Z kierownikiem wyprawy Arturem Hajzerem krótki wywiad przeprowadził Janusz Kurczab.

Czytaj dalej

Relacja ze zdobycia szczytu Gasherbrum I

Tempo wspinaczki było bardzo dobre – ponad 100 metrów na godzinę. Wcześniejsze wiatry sprawiły, że podłoże było twarde – nie istniał problem torowania. Pomimo sprzyjających warunków, zimno powodowało, że wspinacze nie byli w stanie wykonać żadnych, choćby drobnych czynności, takich jak poprawienie czapki, chustki, ogrzewaczy w butach czy rękawiczkach.

Czytaj dalej

Relacja z10.03.2012 godzina 18:45 czasu lokalnego

Dzisiaj o godzinie 16:00 lokalnego czasu cały zespół Polskiej Zimowej Wyprawy na Gasherbrum I znalazł się szczęśliwie w bazie. Wszyscy czują się dobrze.

Czytaj dalej

Relacja z 09.03.2012 godzina 19:24 czasu lokalnego

O godzinie 17:00 czasu lokalnego Adam i Janusz doszli do obozu II, gdzie czekali na nich Artur z Shaheenem.

Czytaj dalej

Wieści z godz. 17.00 czasu lokalnego

Adam z Januszem są już widoczni z dwójki, za niespełna godzinę powinni dotrzeć do obozu II.

Czytaj dalej

WIELKI SUKCES POLSKICH HIMALAISTÓW – GASHERBRUM I (8068 m n.p.m.) PO RAZ PIERWSZY ZDOBYTY ZIMĄ.

9 marca 2012 roku, około godziny 08:30 czasu lokalnego Adam Bielecki i Janusz Gołąb dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068m n.p.m.) w Karakorum

Czytaj dalej

Przygotowania do ataku

Dzisiejszego ranka Adam, Janusz i Shaheen wyruszyli do obozu III, do którego szczęśliwie dotarli w godzinach popołudniowych.

Czytaj dalej